مشکل رطوبت و نم ساختمان

همواره سعی بر این است که دیوار های ساختمان طوری ساخته شود تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود. برای جلوگیری از نم و بوی نم ساختمان کارهای زیر پیشنهاد می شود:

لباس ها را سریع خشک کنید.
در خانه های آپارتمانی معمولا خشک کردن لباس ها در داخل محیط خانه انجام می شود. این یکی از عواملی است که باعث نم کشیدن دیوارها می شود . زیاد ماندن لباس های خیس در فضای خانه رطوبت را به دبوارها منتقل می کند.

شستن دیوارها با پارچه و وسایل بسیار خیس را کاهش دهید.
در هنگام شستن دیوارها و نظافت منزل مواظب باشید از میزان آب بیش از حد استفاده نکنید. همچنین استفاده از مواد شوینده برای تعداد دفعات زیاد می تواند باعث از بین رفتن لایه رویی و یا رنگ دیوار شود و در نهایت نم در دیوارها را بوجود اورد.

شناسایی نم دیوار

ممکن است بعد از مدتی دیوارهای خانه حالت اولیه خودش را از دست بدهند. این می تواند نشانه ای از وجود نشتی آب در پشت دیوارها باشد. به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل این مشکل اقدام کنید.

چنانچه کار از کار گذشته باشد و رطوبت به داخل دیوارها نفوذ کرده باشد باید هر چه سریع تر و برای جلوگیری از فاجعه و اتفاقی بزرگ دست به تعمیر بزنید. برای پیدا کردن سر منشا مشکل رطوبت و نم به متخصصص این کار در مرکز خدمات بنایی مراجعه کنید.

خیلی از افراد در هنگام نظافت منزل متوجه رطوبت دیوار شده اند.

ممکن است مشکل نم و رطوبت از نشت و ترکیدگی لوله های آب باشد که بعد از حل مشکل و اجرای خدمات جوشکاری لوله ها باید از خدمات بنایی برای زیبا سازی دیوار استفاده کنید.
ممکن است در قسمتی از ساختمان شما یا ساختمان همسایگان شما لوله ترکیدگی پیدا کرده باشد.

اگر به شرکت های متخصص در این حوزه مراجعه کنید آنها برای حصول اطمینان از نبود نشت آب یا ترکیدگی لوله ، از دستگاه مخصوص نشت یاب آب استفاده می کنند. اینگونه دستگاه های تخصصی و ویژه تشخیص میدهند در ساختمان شما یا همسایگان شما نشتی وجود دارد.

ممکن است مشکل از رطوبت آب باران باشد.
در مواردی هم ممکن است هیچ نشتی در ساختمان ، آپارتمان و خانه شما اتفاق نیفتاده باشد. ممکن است علت رطوبت ساختمان از آب باران باشد .به خاطر داشته باشید باید پیش از شروع فصل باران به ایزوگام کردن اقدام کنید.

دلیل دیگر وجود نقص از ابتدا در تاسیسات لوله کشی خانه مثلا اشتباه در کارگذاری روشویی ، سیفون تخلیه فاضلاب لباسشویی یا وان حمام و سیستم تخلیه توالت همچنین سینک ظرفشویی و… باشد. لوله کشی آب و فاضلاب را مورد بررسی قرار دهید.

ممکن است عایق کاری اصولی و استاندارد ساختمان باعث ایجاد نم و رطوبت شده باشد.

ممکن است دیوارها دارای درز و شکاف باشند حتما ان ها را مورد بررسی قرار  دهید.

برای مطالعه مقالاتی با عناوین لوله کشی آب و فاضلاب ، نظافت منزل ، خدمات بنایی و جوشکاری بر روی لینک ها کلیک نمایید .

همچنین برای انجام اموری چون لوله کشی آب و فاضلاب ، نظافت منزل ، خدمات بنایی و جوشکاری با طاها فن تماس بگیرید.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828