تاسیسات شوفاژ

برای انجام لوله کشی شوفاژ می توان از سه نوع لوله استفاده نمود. لوله فلزی، لوله پلیمری و لوله پنج لایه.

 • لوله فلزی:

  لوله های فلزی اغلب از جنس آهنی هستند و استفاده از این لوله ها به علت وزن زیاد، نصب به وسیله ی جوشکاری ، خوردگی و اکسیداسیون و گرفتگی لوله به علت نشت رسوب و همچنین هزینه بالا برای حفظ و نگهداری در حال حاضر کمتر صورت می گیرد.

 • لوله پلیمری:

  استفاده از لوله های پلیمری که از مشتقات نفتی است
  این لوله ها در ایران به نام لوله سفید و لوله سبز شهرت دارد. لوله سفید و سبز به دلیل خاصیت ضد رسوب گیری و زنگ زدگی ( مشتقات نفت و پلاستیکی دچار فرآیند اکسیداسیون و زنگ زدگی و خورردگی نمی شوند)، در اوایل استفاده در سیستم لوله کشی شوفاژ بسیار محبوب شدند. علاوه بر این قیمت تمام شده از جمله مزایای این لوله می توان به سهولت حمل نقل به علت سبک بودن و هزینه ی مناسب و کمتر آن نسبت به لوله های فلزی اشاره کرد.

 • لوله پنج لایه:

  لوله های پلیمری در برابر دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند، سبک و کم هزینه هستند اما برای سیستم های گرمایشی مانند تاسیسات شوفاژ نامناسبند چون قادر به تحمل دما تا 60 درجه ی سانتیگراد هستند و در دماهای بالاتر مشتقات پلمیری آنها واکنش نشان می دهد. لوله های پنج لایه در تمام بازه های دمایی قدرت تحمل دارند و دچار تغییر حالت نمی شوند. این لوله ها همانند لوله های پلمیری سبک، انعطاف پذیر، باصرفه و مقاوم در برابر زنگ زدگی و رسوب و نشتی هستند. لوله های پنج لایه متشکل از دو لایه ی پلیمری هستند که لایه ای از آلومینیوم را در بر می گیرند. این لایه های پلیمری توسط چسب های مخصوص به قسمت آلومینیومی متصل می شوند. از رزین نیز در ساختار این چسب ها استفاده شده است.

نشتی در لوله های شوفاژ می تواند به دلایل مختلفی به وجود بیاید که یکی از آنها به دلیل استفاده از لوله های پلاستیکی در لوله کشی شوفاژ است. افراد متبحر و با تجربه در زمینه ی لوله کشی آب و فاضلاب به این نکته توجه دارند که حتی اگر لوله های پلاستیکی از نوع پلیمری هم باشند این لوله ها به دلیل جنس مواد تشکیل دهنده خود مقاومت پایینی در برابر دمای بالاتر از 60 درجه را دارند. پس ساختار این لوله ها بعد از مدتی دچار نشتی خواهند شد.

نحوه ی نصب و بستن رادیاتورها، خدمات بنایی مناسب ( با توجه به امکان نشت آب به دیوارها) را احتیاج دارد.

برای اطلاع از آخرین خدمات نظیر خدمات بنایی لوله کشی آب و فاضلاب، لوله کشی گاز و …با مسئولان مربوطه در مجموعه ی طاها فن تماس حاصل فرمائید.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828