نصب تاسیسات کولر گازی

لوله‌های مورد استفاده برای لوله‌کشی توکار کولرگازی از نوع لوله های مسی انتخاب می‌شوند .ازجمله ی این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • توانایی انتقال مناسب گاز
 • انعطاف پذیری مناسب
 • امکان تعمیر و جوشکاری
 • اتصالات راحت به قطعات برنجی

ضمن اینکه لوله‌های مسی مقاومت بسیار زیادی دارند و به این سادگی در زیر کار نمی‌پوسند خورده و سولفاته نمی‌شوند. این لوله‌ ها به راحتی خم می‌شوند و می‌شکنند از این رو انتخاب افراد متبحر در این زمینه اهمیت دارد.متخصصین نصب و لوله‌کشی کولرهای گازی باید این نکته را هم مد نظر قرار دهند که باید شرایط نگهداری از لوله را در زمانی که هنوز کار تعمیرات خانه و یا ساخت خانه به اتمام نرسیده مهیا کنند و به خوبی این لوله ها ساپورت و مهار شوند تا دچار آسیب‌های نا خواسته نشوند.

اما در زمان لوله‌کشی گاز کولر گازی باید یک لوله کش متبحر ضمن در نظر گرفتن مکان نصب پنل داخلی و مکان قرار گرفتن پنل خارجی، با در نظر گرفتن استانداردهای ایمنی ابتدا لوله‌های کولرگازی را نصب کند.

برای این کار باید لوله‌ها را به خوبی با روکش‌های مخصوص عایق کاری کند تا درصد احتمال آسیب کمی پایین‌تر بیاید و در ضمن لوله‌ها برای انتقال گاز خنک عایق باشند.

پس از اینکه لوله‌های مسی عایق شدند باید مسیر لوله‌کشی به درستی مشخص شود و بهتر است این مسیر با سایر تاسیسات ساختمان تلاقی نداشته باشد. مسیر لوله‌کشی گاز کولرگازی شامل دو مسیر مجزا می‌شود.

 1. مسیر لوله‌های مسی و رابط دو پنل داخلی و خارجی
 2. مسیر دیگر مسیر لوله فاضلاب کولرگازی است.

مشکلاتی که ممکن است پس از لوله‌کشی توکار کولرگازی به وجود بیاید

 1. له شدن و شکستن لوله‌های مسی
  برای جلوگیری از وقوع این مشکل بهتر است لوله ها را با وسایل دیگری محافظت نمائید.
 2. در یک راستا نبودن لوله درین و لوله‌های مسی
  معمولا بهتر است لوله درین توسط خود لوله کش کولرگازی انجام شود. بیشتر این موضوع زمانی دیده می‌شود که دو گروه لوله‌کش کار لوله‌کشی را انجام می‌دهند. در این شرایط لوله درین با لوله‌های مسی هم‌خوانی ندارد و در یک راستا نیستند.
 3. گرفتگی لوله درین و آبریزی از محل لوله
   برخی لوله‌کش‌ها توجهی به مسدود کردن مسیر لوله‌ها ندارند. اگر گچ و یا سیمان و یا گرد و غبار وارد لوله درین شود باز کردن این لوله کار سختی است. برای اینکه این مشکل پیش نیاید و نظافت منزل را نیز در نظر گرفته باشیم توصیه می‌شود لوله درین را با درپوش مسدود کنید تا در زمان نصب کولرگازی این درپوش بریده شود.

برای اطلاع از خدمات مجموعه طاها فن نظیر خدمات بنایی ، جوشکاری و … به بخش های مرتبط در سایت مراجعه فرمائید.

 

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828