شست و شوی پارکت

نحوه تمیز کردن پارکت چوبی اهمیت زیادی دارد. پس از نصب یک پارکت چوبی زیبا و یا تعمیر و خدمات بنایی در منزل مسلما احساس خوبی خواهید داشت. این کفپوش چوبی تا مدت ها همچنان تمیز و درخشان خواهد بود و از راه رفتن بر روی سطح آن حس فوق العاده ای خواهید داشت. اما احتمالا بعد از مدتی بر روی سطح و یا لای درزهای آن جرم، گرد و خاک و یا لکه بوجود می آید. شست و شوی اصولی پارکت را میتوانید به یکی از شرکت های فعال در زمینه نظافت منزل بسپارید و یا خودتان با دقت فراوان آن را انجام دهید.

در ابتدا می بایست به خاطر داشته باشید که نگهداری و مراقبت از کفپوش های چوبی بسیار مهم است. با نگهداری و تمیز کردن مداوم آن کفپوش پارکت منزل یا محل کار، با دوام تر شده و همیشه مثل روز اول زیبا، درخشان و براق بنظر می رسد.

یکی از راهکارهای ساده نظافت پارکت در قدم اول جارو برقی کشیدن آن است که می توان تا حد زیادی جرم و کثیفی های روی سطح و حتی تا اندازه ای لای درزهای بین تایل های آن را پاکسازی نمود.
چند وقت یکبار با استفاده از جارو برقی، سطح پارکت چوبی را کاملا تمیز و پاک کنید. سعی کنید از جاروبرقی های جدید که با قدرت مکش بالا بوده و بر روی سطح صاف چوبی، هیچ گونه آسیب یا خراشی ایجاد نمی کند، استفاده نمایید. بهتر است این کار را هفته ای یک بار یا حداکثر هر دو هفته یکبار این کار را انجام دهید.

استفاده از یک تی خشک می تواند در صورتی که آب یا مایعات بر روی سطح آن ریخته شده باشد، سطح آنرا به خوبی خشک و تمیز کند. دقت کنید که هیچ رطوبتی بر روی سطح و یا درزهای کناره های پارکت باقی نماند. زیرا این امر به مرور باعث آسیب رساندن به آن می شود.
تی کشیدن بر پارکت

استفاده از دستمال پارچه ای نرم می توانید کف سطح کفپوش را پاک کنید. باید حتما از یک پارچه یا دستمال کاملا نرم استفاده کنید تا هیچ گونه خراشی ایجاد نشود و همچنین تمیزکاری به حداکثر خود برسد. هنگام تمیز کردن، در جهت شیارهای روی سطح بیرونی پارکت آن را بکشید.

به هیچ وجه از شوینده های معمولی برای تمیز و نظافت سطح پارکت چوبی استفاده نکنید. این کفپوش ها بسیار حساس هستند و تنها می بایست از شوینده های مخصوص پارکت برای آن ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید در مصرف همین شوینده های مخصوص هم نباید زیاده روی کنید.

امروزه در بسیاری از کشورهای خارجی، هر چند سال یکبار از دستگاه های خاصی به نام ” parquet polisher” برای پولیش دادن پارکت استفاده می شود. افراد با تجربه در این کار پس از تمیز سازی سطح با رعایت موارد مهم این کار به پولیش انداختن پارکت مشغول می شوند. این کار باعث می شود که بار دیگر سطح کفپوش شما بسیار تمیز و براق شده و با پولیش انداختن آن را شبیه روز اول می کنید.

برای مشاهده دیگر مطالب طاها فن با عنوان جوشکاری بر روی لینک کلیک نمایید.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828