قطعی گاز توسط رگلاتور

به احتمال زیاد برای یک بار هم که شده با مشکل قطع شدن گاز توسط رگلاتور در فصل زمستان در لوله کشی گاز برخورد کرده باشید.
گاز خانه در اینصورت بطور ناگهانی توسط رگلاتور گاز قطع می شود. شاید بخواهید بدانید علت آن چیست و چگونه می توان گاز خانه را مجدد وصل کرد.

دلیل این قطع شدن گاز در زمستان توسط رگلاتور گاز می تواند به خاطر مصرف بیش از اندازه گاز و پیک مصرف در این فصل باشد. همچنین به دلیل افت فشار در فصل های سرد رگلاتور گاز خانگی که از نوع دیافراگمی هستند قطع می شوند.
رگلاتورهای گاز به سیستم ایمنی مجهز می باشند اگر نشتی زیادی به سبب آن افت فشار صورت بگیرد، گاز قطع می شود و به اصطلاح shut off می گردد.
Shut off معمولا در فصل های سرد و در هنگام اوج مصرف گاز و یخ زدگی لوله ها، تراکم گاز در لوله ها پایین آمده و به وقوع می پیوندد.

و اما رفع این مشکل و چگونگی اتصال دوباره آن و یا در مدار قرار گیری آن:

قبل از هر کاری ابتدا اطمینان حاصل فرمایید که تمامی شیرهای مصرف کننده و واحدهای دیگر و حتی همسایگان به دلیل مشترک بودن و استفاده دو منزل که به یک رگلاتور گاز متصل هستند قطع باشد. شیرهای بخاری، اجاق گاز، موتور خانه و غیره.

توصیه می شود در صورت امکان و به علت مسائل امنیتی با امداد شرکت ملی گاز ( شماره تلفن 194 ) تماس بگیرید و برای وصل مجدد گاز از آنها یاری بگیرید.

برای آنکه از قطعی دوباره گاز توسط رگلاتور پیگیری کرده باشید می بایست از لوازم پر مصرف گاز در این زمان استفاده نکنید یا مشعل را قطع نمایید، چرا که مشعل بیشترین مصرف گاز را عموماً در زمان استارت در موتور خانه ها داراست.

برای مشاهده مقالاتی در خصوص لوله کشی آب و فاضلاب ، لوله کشی گاز و جوشکاری بر روی لینک ها کلیک نمایید.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828