گاز رسانی به مناطق محروم در اولویت اصلی شرکت های گاز است. مدیر عاملان شرکت های لوله کشی آب و فاضلاب و شرکت گاز بیان کردند که به واسطه حساسیت و اهمیت این نیاز مردم محروم، سه مولفه سرعت، دقت و صحت سرلوحه فعالیت کارکنان قرار گیرد. طرح های در حال اجرا بسیار زیاد هستند بااین وجود توجه به مناطق محروم بسیار اهمیت بالایی دارد. مدیران شاهد قدردانی از سوی مردم هستند. در بعضی مناطق دور افتاده حتی لوله کشی آب و فاضلاب نیز ندارند و آب خارجی از منازل وارد کوچه ها می شوند. به همین منظور نظافت منزل برای افراد ساکن این مناطق بسیار دشوار است.

مشکلات گاز رسانی به مناطق محروم:

به دلیل محرومیت این مناطق دسترسی به ابزار و مصالح سخت است همچنین باید به این نکته توجه داشت که برای گاز رسانی به مناطق محروم باید از رودخانه ها و کوه ها و دره ها عبور کرد که کار دشواری است.
علاوه بر این که خانه های محروم، به گاز شهری دسترسی پیدا می کنند ضرر های مالی را نیز متحمل می شوند زیرا منازل استاندارد گاز کشی نیستند و بازسازی آن ها با رنگ و گچ کاری شروع می شود باید از مناطق دیگر برای مثال تهران افرادی را دعوت کنند که گچ کاری و بنایی تهران را انجام داده باشند و توانایی کار استاندارد را داشته باشند به این منظور که در آینده مشکلی وجود نداشته باشد و اداره گاز تایید کند.
با توجه به وجود مناطق طبیعی دره ها و …باید با اداره ‌های راه، منابع طبیعی و محیط زیست هماهنگی های لازم صورت گیرد و مجوزهای لازم کسب شود. البته در بعضی مواقع به دلیل مسافر خیز بودن راه ها، موافقت مجوز صورت نمی گیرد و کار برای مدت طولانی متوقف می شود.

حتی با گاز رسانی به مناطق محروم شاهد افزایش جمعیت باالخص جمعیت جوان هستیم که این امر برای توازن جمعیت در مناطق مختلف بسیار مهم است. در گذشته به دلیل نداشتن امکانات و نداشتن  لوله کشی آب و فاضلاب و مشکلات بسیار در نظافت منزل نسل جوان از این مناطق مهاجرت کردند و نتایج پس از آن پر جمعیت شدن شهر ها شد.

دیدگاه خود را بنویسید:

*

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828