آب و گاز مورد نیاز برای ساختمان از طریق سیستم لوله کشی تامین می شود. از این رو لوله کشی آب و فاضلاب و همچنین نصب و تعمیرات لوله کشی گاز یکی از امور بسیار مهم در ساختمان سازی است که اجرای اصولی آن طول عمر ساختمان را بالا می برد. این سیستم، لوله های انتقال آب و گاز را در کل ساختمان توزیع می کند. محل قرارگیری لوله ها در داخل آپارتمان باید طبق نقشه مهندسی شده باشد که در هنگام نظافت منزل آسیبی به لوله ها نرسد. لوله کشی آب و فاضلاب استاندارد از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه است و باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود. در صورتی که لوله کشی گاز استاندارد در منازل شما وجود ندارد می توانید با تعمیرات لوله کشی گاز ، گاز رسانی آپارتمانتان را بهبود بخشید.

عوامل ضروری در لوله کشی:
1- هنگام قرار دادن لوله ها در زمین باید به این نکته توجه کرد که لوله کشی نباید بسیار عمیق و یا بسیار سطحی باشد.

2- برای استفاده از آب آشامیدنی سالم بدون تغییر رنگ و مزه باید لوله ها را از جنس مرغوب و با کیفیت انتخاب نمود. در صورت نصب لوله های نامرغوب امکان نشتی آب وجود دارد و کیفیت آب آشامیدنی تحت تاثیر قرار می گیرد.

3- لوله کشی آب و فاضلاب باید ظرفیت مناسب داشته باشد تا بدون گرفتگی و انباشتن فاضلاب آنها را به فاضلاب شهری منتقل نماید.

4- هنگام لوله کشی آب باید به این نکته دقت کرد که لوله ها در مکان های دور از انجماد نصب شوند زیرا انجماد موجب ترک خوردن آنها و نشتی آب می شود. علاوه بر آن مکان قرارگیری لوله ها باید در مکانی باشد که بتوان هنگام نظافت منزل به آسانی به آنها دسترسی داشت و برای مثال درانواع لوله های گاز در صورت نیاز به تعمیرات لوله کشی گاز تعمیرکاران به سرعت محل نشت گاز را پیدا کنند و مانع خطرات آن بشوند

5- طراحی سیستم زهکشی ساختمان باید به شکلی باشد که بالای سیستم یک لوله تهویه که سطح آن بالای سقف قرار گرفته، نصب شود. هوا باید به آسانی از لوله ها عبور کند و بوی نامطبوع را به بیرون ساختمان ببرد.

دیدگاه خود را بنویسید:

*

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت طاها فن میباشد.

09122309828
09122309828